01.04.2018 09:00 - 16:00
Festival Park

Akbatı Koşusu

İlki 1 Nisan 2018’de gerçekleşen Akbatı Koşusu sektörde bir ilke imza atarak hem Bahçeşehir bölgesinde koşuyla ilgilenenleri bir araya getirdi hem de tüm koşuya gönül verenlere ev sahipliği yaptı.

Koşu güzergahında yetişkinler için 5K, 10K parkurlarında asfalt koşusu yapıldı. 4-12 yaş çocuklar için de Akbatı Çocuk Koşusu ile de her yaştan koşucu Akbatı Koşusu’nda buluştu.

Dereceye girenlere ödülleri, Esenyurt Kaymakamı ve Esenyurt Belediye Başkanı tarafından verildi. Kazananlara çeşitli ödüllerin verildiği koşunun ardından Festival Park alanımızda 16.00’ya kadar devam eden etkinlikler ve sponsorların tadım/tanıtım/satış stantları ile hem iş ortaklarına hem misafirlere iyilik dolu bir gün sunuldu.  Akbatı Koşusu’nun 3000m2 büyüklüğündeki Festival Park alanında yiyecek içecek satış standları, çocuk etkinlikleri, müzik dinletileri, spor ve sağlıklı yaşama dair kısa söyleşiler ile spor, sağlıklı yaşam, toplumsal farkındalık ve iyilik ekseninde kitlelerinin buluştuğu festival havasında gerçekleşti.